Final proiect “Totul pentru Bucuria Fotbalului Feminin Băcăuan” – proiect finantat de CJ Bacau

Asociatia Fotbal Club Magura 2012 a disputat 7 meciuri tuturl sezonului 2018-2019, patru in deplasare si patru pe teren propriu, din care unul in Cupa Romaniei. In deplasare, echipa noastra a intalnit Selena Constanta, Onix Ramnicu Sarat, Vulpitele Galbene Roman si Ladies Tg Mures. Pe tren propriu, echipa noastra a jucat contra celor de la Navobi Iasi, Vasas Odorheiul Secuiesc si Viitorul Reghin. Acestor jocuri, li s-a adaugat si meciul din Cupa Romaniei, contra celor de la U Galati.

Actiunile desfasurate au adus un plus de valoare in dezvoltare echipei si a fotbalului feminin bacauan pe toate liniile. Participarea la meciuri s-a desfasurat in conditii conform regulamentelor in vigoare. Suporteri si sustinatori prezenti la toate meciurile, chiar si in deplasare. S-au stabilit contacte cu noi jucatoare care vor sa practice fotbalul feminin.

Sustinere pentru dezvoltare, participare si promovarea fenomenului.  Fotbalul Feminin nu inseamna doar sport!

“Totul pentru Bucuria Fotbalului Feminin Băcăuan” – proiect finantat de CJ Bacau 

Website realizat cu sprijinul Consiliului Judetean Bacau.